room-to-grow-bnner

Πρεμιέρα στις 11 Οκτωβρίου για τη Γ΄Εθνική -Όλο το πρόγραμμα για ΑΕΔ, Αλεξανδρούπολη

Του Γιώργου Πανταζίδη

Στις 11 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί η πρεμιέρα της Γ Εθνικής κατηγορίας για την αγωνιστική περίοδο 2020-21. Πριν από λίγο έγινε η κλήρωση των ομίλων με το ενδιαφέρον για την περιοχή μας να εστιάζεται στον 1ο όμιλο όπου συμμετέχουν η ΑΕ Διδυμοτείχου, η Αλεξανδρούπολη FC και οι άλλες ομάδες της Θράκης.

Ο λόγος που η Γ’ Εθνική καθυστερεί να ξεκινήσει έχει να κάνει με το γεγονός πως ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για την Super League 2 και την Football League.

Έως και την αυγή του Οκτώβριο θα τακτοποιηθεί και η προκήρυξη του πρωταθλήματος που παραμένει σε εκκρεμότητα.

Κατά την διαδικασία της κλήρωσης ο πρόεδρος Επιτροπής Διοργανώσεων Παναγιώτης Δημητρίου τόνισε πως η ΕΠΟ προσπαθεί για να έχουν κόσμο τα γήπεδα στην Γ’ Εθνική. Θυμίζουμε πως ήδη διέρρευσε κυβερνητικό πλάνο για φιλάθλους από την 3η αγωνιστική της Super League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο 1ος, ο 2ος και ο όμιλος της Κρήτης θα έχουν εμβόλιμες αγωνιστικές που θα γίνουν σε 4 Τετάρτες. Ειδικότερα στις 21/10, 18/11, 16/12, 7/1.

Το φινάλε του πρωταθλήματος ορίστηκε για τις 18 Απριλίου.

Να σημειωθεί πως δεν έχει εκδοθεί ακόμα προκήρυξη της κατηγορίας για το πόσες ομάδες θα ανέβουν η θα πέσουν απο την κατηγορία, καθώς υπάρχει αναμονή των τελικών αποφάσεων για Super League 2 & Football League

 

Το πρόγραμμα του 1ου ομίλου

 Ο 1ος όμιλος απαρτίζεται από 16 ομάδες και έχει πρόγραμμα 30 αγωνιστικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Άρης Αβάτου
Εθνικός Σοχού  – Πανδραμαϊκός
Δόξα Σιδηροχωρίου  – ΑΕ Διδυμότειχου
Νέστος Χρυσούπολης  – Αετός Οφρυνίου
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – ΑΕ Ευόσμου
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Ελπίδα Σαπών
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Αλεξανδρούπολη FC
Ορφέας Ξάνθης  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
2η αγωνιστική
Εθνικός Σοχού  – Απόλλων Παραλιμνίου
Άρης Αβάτου  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Πανδραμαϊκός  – Νέστος Χρυσούπολης
ΑΕ Διδυμότειχου  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Αετός Οφρυνίου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΑΕ Ευόσμου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Ελπίδα Σαπών  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Αλεξανδρούπολη FC  – Ορφέας Ξάνθης
3η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Νέστος Χρυσούπολης  – Εθνικός Σοχού
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Άρης Αβάτου
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Πανδραμαϊκός
ΑΕ Αμπελοκήπων  – ΑΕ Διδυμότειχου
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Αετός Οφρυνίου
Ορφέας Ξάνθης  – ΑΕ Ευόσμου
Ελπίδα Σαπών  – Αλεξανδρούπολη FC
4η αγωνιστική
Νέστος Χρυσούπολης  – Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Εθνικός Σοχού  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Άρης Αβάτου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Πανδραμαϊκός  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
ΑΕ Διδυμότειχου  – Ορφέας Ξάνθης
Αετός Οφρυνίου  – Αλεξανδρούπολη FC
ΑΕ Ευόσμου  – Ελπίδα Σαπών
5η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Νέστος Χρυσούπολης
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Εθνικός Σοχού
Ορφέας Ξάνθης  – Άρης Αβάτου
Αλεξανδρούπολη FC  – Πανδραμαϊκός
Ελπίδα Σαπών  – ΑΕ Διδυμότειχου
Αετός Οφρυνίου  – ΑΕ Ευόσμου
6η αγωνιστική
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Απόλλων Παραλιμνίου
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Νέστος Χρυσούπολης  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Ορφέας Ξάνθης
Εθνικός Σοχού  – Αλεξανδρούπολη FC
Άρης Αβάτου  – Ελπίδα Σαπών
Πανδραμαϊκός  – ΑΕ Ευόσμου
ΑΕ Διδυμότειχου  – Αετός Οφρυνίου
7η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Ορφέας Ξάνθης  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Αλεξανδρούπολη FC  – Νέστος Χρυσούπολης
Ελπίδα Σαπών  – Δόξα Σιδηροχωρίου
ΑΕ Ευόσμου  – Εθνικός Σοχού
Αετός Οφρυνίου  – Άρης Αβάτου
Πανδραμαϊκός  – ΑΕ Διδυμότειχου
8η αγωνιστική
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Ορφέας Ξάνθης
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Αλεξανδρούπολη FC
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Ελπίδα Σαπών
Νέστος Χρυσούπολης  – ΑΕ Ευόσμου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Αετός Οφρυνίου
Εθνικός Σοχού  – ΑΕ Διδυμότειχου
Άρης Αβάτου  – Πανδραμαϊκός
9η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Ορφέας Ξάνθης
Αλεξανδρούπολη FC  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ελπίδα Σαπών  – ΑΕ Αμπελοκήπων
ΑΕ Ευόσμου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Αετός Οφρυνίου  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
ΑΕ Διδυμότειχου  – Νέστος Χρυσούπολης
Πανδραμαϊκός  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Άρης Αβάτου  – Εθνικός Σοχού
10η αγωνιστική
Αλεξανδρούπολη FC  – Απόλλων Παραλιμνίου
Ορφέας Ξάνθης  – Ελπίδα Σαπών
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – ΑΕ Ευόσμου
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Αετός Οφρυνίου
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – ΑΕ Διδυμότειχου
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Πανδραμαϊκός
Νέστος Χρυσούπολης  – Άρης Αβάτου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Εθνικός Σοχού
11η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Ελπίδα Σαπών
ΑΕ Ευόσμου  – Αλεξανδρούπολη FC
Αετός Οφρυνίου  – Ορφέας Ξάνθης
ΑΕ Διδυμότειχου  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Πανδραμαϊκός  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Άρης Αβάτου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Εθνικός Σοχού  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Νέστος Χρυσούπολης
12η αγωνιστική
ΑΕ Ευόσμου  – Απόλλων Παραλιμνίου
Ελπίδα Σαπών  – Αετός Οφρυνίου
Αλεξανδρούπολη FC  – ΑΕ Διδυμότειχου
Ορφέας Ξάνθης  – Πανδραμαϊκός
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Άρης Αβάτου
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Εθνικός Σοχού
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Νέστος Χρυσούπολης
13η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Αετός Οφρυνίου
ΑΕ Διδυμότειχου  – ΑΕ Ευόσμου
Πανδραμαϊκός  – Ελπίδα Σαπών
Άρης Αβάτου  – Αλεξανδρούπολη FC
Εθνικός Σοχού  – Ορφέας Ξάνθης
Δόξα Σιδηροχωρίου  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Νέστος Χρυσούπολης  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
14η αγωνιστική
ΑΕ Διδυμότειχου  – Απόλλων Παραλιμνίου
Αετός Οφρυνίου  – Πανδραμαϊκός
ΑΕ Ευόσμου  – Άρης Αβάτου
Ελπίδα Σαπών  – Εθνικός Σοχού
Αλεξανδρούπολη FC  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Ορφέας Ξάνθης  – Νέστος Χρυσούπολης
Ηρακλής Αμπελοκήπων  – Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
15η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – Πανδραμαϊκός
Άρης Αβάτου  – ΑΕ Διδυμότειχου
Εθνικός Σοχού  – Αετός Οφρυνίου
Δόξα Σιδηροχωρίου  – ΑΕ Ευόσμου
Νέστος Χρυσούπολης  – Ελπίδα Σαπών
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου  – Αλεξανδρούπολη FC
Αναγέννηση Θαλασσιάς  – Ορφέας Ξάνθης
ΑΕ Αμπελοκήπων  – Ηρακλής Αμπελοκήπων

 

 

0 Σχόλιο

Αφήστε ένα σχόλιο