Ο Εθνικός κερδίζει τις εντυπώσεις, θέλει και τη νίκη κόντρα στη Φλώρινα

Μετά από ένα συναρπαστικό με ανατροπές, σασπένς και αμφίρροπη εξέλιξη που κράτησε σχεδόν 2,5 ώρες, ο Εθνικός λύγισε στις λεπτομέρειες του 5ου σετ από τον ισχυρό ΟΦΗ στο πλαίσιο της εξ αναβολής αναμέτρησης για την 1η αγωνιστική της Pre League.

H ομάδα της Αλεξανδρούπολης με ηττήθηκε 2-3 σετ από έναν αντίπαλο που έχει στόχο την άνοδο στην Βόλει Λϊγκ αλλά τα παιδιά του Εθνικού αξίζουν το χειροκρότημα για την κατάθεση ψυχής που έκαναν στο γήπεδο. Σε δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι κοίταξαν στα μάτια τον αντίπαλό τους και τους έμεινε η πίκρα και την χαμένη ευκαιρία να πανηγυρίσουν μεγάλες νίκες. Ωστόσο, έχουν σκορπίσει χαμόγελα από τις εξαιρετικές εμφανίσεις και το πάθος που παρουσιάζουν.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο στις 6μμ στην Αλεξανδρούπολη κόντρα στον Ηφαιστο Φλώρινας. Ενα παιχνίδι που είναι στα μέτρα των Εβριτών και με καλή απόδοση μπορούν να κερδίσουν