Το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου

Έναρξη αγωνιστικής περιόδου και επίσημα στον Έβρο, με τις κληρώσεις των πρωταθλημάτων Α’ και Β’ κατηγορίας στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου. Η διαδικασία τυπική με τους εκπροσώπους των ομάδων – όχι όλων καθώς κάποιοι έλειπαν – να γνωρίζουν τι να περιμένουν. Αρχικά τον λόγο πήρε ο κ. Χατζημαρινάκης που μεταξύ των όσων είπε, γνωστοποίησε και την ανάληψη της Προεδρίας της Επιτροπής Διαιτησίας της ΕΠΟ, απ’ τον Χρήστο Καραβασίλη.

Έπειτα ο Πρόεδρος της ΕΠΣ Έβρου και πλέον Πρόεδρος της ΚΕΔ της ΕΠΟ, αναφέρθηκε στο αρνητικό φαινόμενο του μη προβιβασμού των πρωταθλητών απ’ την Β’ στην Α’, φαινόμενο που δεν τιμά το ποδόσφαιρο του νομού.

Στη συνέχεια ξεκίνησε η διαδικασία με την κλήρωση της Α’ κατηγορίας να πραγματοποιείται αρχικά, με την κληρωτίδα να βγάζει τα παρακάτω ζευγάρια, για τις 22 αγωνιστικές του πρωταθλήματος:

Το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 01-02/10 …

1η Αγωνιστική:

Ποντιακός − Έβρος Σουφλίου
ΑΛΕΞ − Ακρίτας Νέας Βύσσα
Έν. Άνθειας/Αριστείνου-Ατρόμ. Ασπρονερίου
Α.Ε.Διδυμοτείχου − Θράκη Φερών
Άρδας Καστανεών − Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Ορέστης Ορεστιάδας − Ιπποκράτης

2η Αγωνιστική: 

ΑΛΕΞ − Ποντιακός
Έβρος Σουφλίου − Ένωση Άνθειας/Αριστείνου
Ακρίτας Νέας Βύσσας − Α.Ε.Διδυμοτείχου
Ατρόμητος Ασπρονερίου − Άρδας Καστανεών
Θράκη Φερών −  Ορέστης Ορεστιάδας
Ιπποκράτης − Εθνικός Αλεξανδρούπολης

3η Αγωνιστική:

Ποντιακός Ένωση Άνθειας/Αριστείνου
Α.Ε.Διδυμοτείχου − ΑΛΕΞ
Άρδας Καστανεών − Έβρος Σουφλίου
Ορέστης Ορεστιάδας − Ακρίτας Νέας Βύσσας
Ιπποκράτης  − Ατρόμητος Ασπρονερίου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης − Θράκη Φερών

4η Αγωνιστική: 

Α.Ε.Διδυμοτείχου − Ποντιακός
Ένωση Άνθειας/Αριστείνου − Άρδας Καστανεών
ΑΛΕΞ −  Ορέστης Ορεστιάδας
Έβρος Σουφλίου − Ιπποκράτης
Ακρίτας Νέας Βύσσας − Εθνικός Αλεξ/πολης
Θράκη Φερών − Ατρόμητος Ασπρονερίου

5η Αγωνιστική: 

Ποντιακός − Άρδας Καστανεών
Ορέστης Ορεστιάδας − Α.Ε.Διδυμοτείχου
Ιπποκράτης  − Ένωση Άνθειας/Αριστείνου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης − ΑΛΕΞ
Θράκη Φερών − Έβρος Σουφλίου
Ατρόμ. Ασπρονερίου – Ακρίτας Νέας Βύσσας

6η Αγωνιστική: 

Ορέστης Ορεστιάδας − Ποντιακός
Άρδας Καστανεών − Ιπποκράτης
Α.Ε.Διδυμοτείχου − Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Ένωση Άνθειας/Αριστείνου− Θράκη Φερών
ΑΛΕΞ − Ατρόμητος Ασπρονερίου
Έβρος Σουφλίου − Ακρίτας Νέας Βύσσας

7η Αγωνιστική:

Ποντιακός − Ιπποκράτης
Εθνικός Αλεξ/πολης −  Ορέστης Ορεστιάδας
Θράκη Φερών − Άρδας Καστανεών
Ατρόμητος Ασπρονερίου − Α.Ε.Διδυμοτείχου
Ακρίτας Ν.Βύσσας − Ένωση Άνθειας/Αριστείνου
Έβρος Σουφλίου − ΑΛΕΞ

8η Αγωνιστική:

Εθνικός Αλεξανδρούπολης − Ποντιακός
Ιπποκράτης − Θράκη Φερών
Ορέστης Ορεστιάδας − Ατρόμ. Ασπρονερίου
Άρδας Καστανεών − Ακρίτας Νέας Βύσσας
Α.Ε.Διδυμοτείχου − Έβρος Σουφλίου
Ένωση Άνθειας/Αριστείνου − ΑΛΕΞ

9η Αγωνιστική:

Ποντιακός − Θράκη Φερών
Ατρόμητος Ασπρονερίου − Εθνικός Αλεξ/πολης
Ακρίτας Νέας Βύσσας − Ιπποκράτης
Έβρος Σουφλίου − Ορέστης Ορεστιάδας
ΑΛΕΞ − Άρδας Καστανεών
Ένωση Άνθειας/Αριστείνου − Α.Ε.Διδυμοτείχου

10η Αγωνιστική:

Ατρόμητος Ασπρονερίου − Ποντιακός
Θράκη Φερών − Ακρίτας Νέας Βύσσας
Εθνικός Αλεξανδρούπολης − Έβρος Σουφλίου
Ιπποκράτης  − ΑΛΕΞ
Ορέστης Ορεστιάδας − Έν. Άνθειας/Αριστείνου
Άρδας Καστανεών − Α.Ε. Διδυμοτείχου

11η Αγωνιστική:

Ακρίτας Νέας Βύσσας − Ποντιακός
Έβρος Σουφλίου − Ατρόμητος Ασπρονερίου
ΑΛΕΞ − Θράκη Φερών
Ένωση Άνειας/Αριστείνου -Εθνικός Αλεξ/πολης
Α.Ε.Διδυμοτείχου − Ιπποκράτης
Άρδας Καστανεών − Ορέστης Ορεστιάδας

Β’ ΕΠΣ Έβρου – Νότιος  Όμιλος

1η Αγωνιστική

Ν. Χιλή – ΑΟ Μάκρης
ΑΟ Αρίστεινου – ΠΑΕ Νίψας
ΑΟ Καππαδοκών -Ατρόμητος Άβαντα
Αγνάντια – ΑΟ Δορίσκου
Ασπίδα Βρυσούλας – Μοναστηράκι
ΑΟ Μαΐστρου – Νίκη Απαλού
Ρεπό: ΑΕΚ Έβρου

20:30 Β’ ΕΠΣ Έβρου  Κεντρικός Όμιλος

1η Αγωνιστική

Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων – Ισαάκιο
Ένωση Λυκόφης/Κορνοφωλιάς – Σιδηρώ
Ελληνοχώρι – Μεταξάδες
Σοφικό – ΑΟ Τυχερού
Ακρίτας Δαδιάς – Δόξα Δόξας
Παλιούρι – Άρης Πραγγίου (ΑΕΔ Β’)

20:35 Β’ ΕΠΣ Έβρου Βόρειος Όμιλος

1η Αγωνιστική

Πεντάλοφος – Φυλάκιο
ΑΟ Νεοχωρίου – Κυπρίνος
Ορμένιο – Δόξα Ορεστιάδας
Σαγήνη – Ένωση Οινόης
Στέρνα – Θούριο
Δίκαια – Ρίζια
Κύπελλο Α’ Φάση – Βόρειος Όμιλος
Το σαββατοκύριακο 24-25 Σεπτεμβρίου
ξεκινάει το Κύπελλο.
Άρης Πραγγίου (ΑΕΔ Β’) – Πεντάλοφος
Οινόη – Δίκαια
Ρίζια – Ισαάκιο
Ένωση Κυανή/Ασβεστάδων – Σαγήνη
Θούριο – Μεταξάδες
Στέρνα – Παλιούρι
Νεοχώρι – Ορμένιο
Κυπρίνος – Φυλάκιο
Σοφικό – Δόξα Δόξας
Ελληνοχώρι – Δόξα Ορεστιάδας
Κύπελλο Α’ Φάση – Νότιος Όμιλος
Χιλή – Ένωση Λυκόφης/Κορνοφωλιάς
Νίψα – Άβαντας
Μαΐστρος – Μάκρη
Αρίστεινο – Μοναστηράκι
Σιδηρώ – Δορίσκος
Αγνάντια – ΑΟ Τυχερού
Ακρίτας Δαδιάς – Βρυσούλα
Απαλός – Καππαδοκία
Η ΑΕΚ Έβρου περνάει άνευ αγώνα
στην επόμενη φάση.

http://sportsaddict.gr/

0 Σχόλιο

Αφήστε ένα σχόλιο

Δικαιούχος ονόματος τομέα (domain name)
Ε. ΛΑΣΚΑΡΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ
ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΓΝΩΜΗ
ΑΦΜ: 082164919
ΔΟΥ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Ιδιοκτήτης: Λασκαράκης Εμμανουήλ
Νόμιμος εκπρόσωπος: Λασκαράκης Εμμανουήλ
Διευθυντής: Λασκαράκης Εμμανουήλ
Διευθυντής σύνταξης: Λασκαράκης Εμμανουήλ
Διαχειριστής: Λασκαράκης Εμμανουήλ

Η ΓΝΩΜΗ - Καθημερινή Εφημερίδα της Θράκης

Τέρμα Αγίου Δημητρίου, Αλεξανδρούπολη

Τηλ 25510 24222, 29888

Fax : 25510 80606

email :  gnomi@gnomionline.gr

              Μέλος του