Η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης στα γραφεία της Ένωσης Καλα­θοσφαιρικών Σωματείων Αν. Μα­κεδονίας – Θράκης οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων και του κυπέλλου της ΕΚΑΣΑΜΑΘ για τη νέα αγωνιστική περίοδο μπάσκετ της Ανατ. Μακεδονίας και Θράκης.

Το πρωτάθλημα θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 8-9 Οκτωβρίου και θα χωρίζεται σε δύο ομίλους των 12 ομάδων . Οι 4 πρώτες κάθε ομίλου (σύνολο 8) θα προκριθούν στα Play Offs. Θα σχηματιστούν ζευγάρια «χιαστί» και ο καλύτερος θα αναδειχθεί στις 2 νίκες (best of 3). Οι 4 ομάδες που θα περάσουν θα αγωνιστούν στο Final-4 το οποίο θα διεξαχθεί σε ουδέτερη έδρα. Ο νικητής του τελικού αναδεικνύεται πρωταθλητής της περιόδου 2016-17 και θα κατακτήσει την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Αναλυτικά οι ημερομηνίες έναρξης όλων των διοργανώσεων:

  • Σάββατο 24 και Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου: Πρω­τάθλημα Εφήβων
  • Σάββατο 24 και Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου: Πρω­τάθλημα Παίδων
  • Σάββατο 1 και Κυριακή 2 Οκτωβρίου: Κύπελλο Ανδρών «Τάσος Χαραλαμπίδης»
  • Σάββατο 8 και Κυριακή 9 Οκτωβρίου: Πρωτά­θλημα Ανδρών
  • Σάββατο 8 και Κυριακή 9 Οκτωβρίου: Πρωτά­θλημα Νεανίδων
  • Σάββατο 8 και Κυριακή 9 Οκτωβρίου: Πρωτά­θλημα Κορασίδων
  • Σάββατο 5 και Κυριακή 6 Νοεμβρίου: Πρωτά­θλημα Γυναικών

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος για τις ομάδες του Έβρου

1η αγωνιστική

Θύελλα Φερών-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Πάνθηρες Καβάλας-Δημοκρίτειο Κομοτηνής
Σπάρτακος Διδυμοτείχου-Αρίων Ξάνθης
Αίας Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας
Έβρος Σουφλίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Ηρακλής Καβάλας-Λεύκιππος Ξάνθης

2η αγωνιστική

Λεύκιππος Ξάνθης-Έβρος Σουφλίου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Αίας Κομοτηνής
Φιλία Ορεστιάδας-Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Αρίων Ξάνθης-Πάνθηρες Καβάλας
Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Θύελλα Φερών
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Ηρακλής Καβάλας

3η αγωνιστική

Θύελλα Φερών-Αρίων Ξάνθης
Πάνθηρες Καβάλας-Φιλία Ορεστιάδας
Σπάρτακος Διδυμοτείχου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αίας Κομοτηνής-Λεύκιππος Ξάνθης
Έβρος Σουφλίου-Ηρακλής Καβάλας
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

4η αγωνιστική

Έβρος Σουφλίου-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Ηρακλής Καβάλας-Αίας Κομοτηνής
Λεύκιππος Ξάνθης-Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Πάνθηρες Καβάλας
Φιλία Ορεστιάδας-Θύελλα Φερών
Αρίων Ξάνθης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

5η αγωνιστική

Θύελλα Φερών-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Πάνθηρες Καβάλας-Λεύκιππος Ξάνθης
Σπάρτακος Διδυμοτείχου-Ηρακλής Καβάλας
Αίας Κομοτηνής-Έβρος Σουφλίου
Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Αρίων Ξάνθης

6η αγωνιστική

Αίας Κομοτηνής-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Έβρος Σουφλίου-Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Ηρακλής Καβάλας-Πάνθηρες Καβάλας
Λεύκιππος Ξάνθης-Θύελλα Φερών
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής
Φιλία Ορεστιάδας-Αρίων Ξάνθης

7η αγωνιστική

Θύελλα Φερών-Ηρακλής Καβάλας
Πάνθηρες Καβάλας-Έβρος Σουφλίου
Σπάρτακος Διδυμοτείχου-Αίας Κομοτηνής
Αρίων Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Λεύκιππος Ξάνθης
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Φιλία Ορεστιάδας

8η αγωνιστική

Σπάρτακος Διδυμοτείχου-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Αίας Κομοτηνής-Πάνθηρες Καβάλας
Έβρος Σουφλίου-Θύελλα Φερών
Ηρακλής Καβάλας-Δημοκρίτειο Κομοτηνής
Λεύκιππος Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Φιλία Ορεστιάδας

9η αγωνιστική

Θύελλα Φερών-Αίας Κομοτηνής
Πάνθηρες Καβάλας-Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Φιλία Ορεστιάδας-Λεύκιππος Ξάνθης
Αρίων Ξάνθης-Ηρακλής Καβάλας
Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Έβρος Σουφλίου
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

10η αγωνιστική

Πάνθηρες Καβάλας-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Σπάρτακος Διδυμοτείχου-Θύελλα Φερών
Αίας Κομοτηνής-Δημοκρίτειο Κομοτηνής
Έβρος Σουφλίου-Αρίων Ξάνθης
Ηρακλής Καβάλας-Φιλία Ορεστιάδας
Λεύκιππος Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

11η αγωνιστική

Θύελλα Φερών-Πάνθηρες Καβάλας
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ηρακλής Καβάλας
Φιλία Ορεστιάδας-Έβρος Σουφλίου
Αρίων Ξάνθης-Αίας Κομοτηνής
Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Λεύκιππος Ξάνθης

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ «ΤΑ­ΣΟΣΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ» Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – Α΄ ΦΑΣΗ

Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Ίκαροι Σερρών Κ20
Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Δράμας
Πανσερραϊκος – ΑΟ Σερρών
Μακεδόνες Κρηνίδων – Παγγαίο
Pροσοτσάνη – Ορφέας Ν. Σκοπού Κ20
* Στην επόμενη φάση περνάνε χωρίς αγώνα η Αγία Βαρβάρα Κ20 και η Ελευθερούπολη.

ΚΥΠΕΛΛΟΕΚΑΣΑΜΑΘ «ΤΑΣΟΣΧΑΡΑ­ΛΑΜΠΙΔΗΣ» Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – Α΄ ΦΑΣΗ

Φιλία Ορεστιάδας – Αίαντας Κομοτηνής
Εθνικός Αλεξ/πολης – Έβρος Σουφλίου
Ηρακλής Καβάλας – Λεύκιππος Ξάνθης
Αστέρας Καβάλας Κ20 – Ολυμπιάδα Αλεξ/πο­λης
Θύελλα Φερών – ΑΕ Κομοτηνής Κ20
* Στην επόμενη φάση περνάνε χωρίς αγώνα ο Αρίωνας Ξάνθης και ο Σπάρτακος Διδυμο­τείχου.

0 Σχόλιο

Αφήστε ένα σχόλιο

Δικαιούχος ονόματος τομέα (domain name)
Ε. ΛΑΣΚΑΡΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ
ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΓΝΩΜΗ
ΑΦΜ: 082164919
ΔΟΥ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Ιδιοκτήτης: Λασκαράκης Εμμανουήλ
Νόμιμος εκπρόσωπος: Λασκαράκης Εμμανουήλ
Διευθυντής: Λασκαράκης Εμμανουήλ
Διευθυντής σύνταξης: Γιώργος Πανταζίδης
Διαχειριστής: Λασκαράκης Εμμανουήλ

Αρ. Μ.Η.Τ.: 232167

LOGO MHT RGB

              Μέλος του

media
Η ΓΝΩΜΗ - Καθημερινή Εφημερίδα της Θράκης

Τέρμα Αγίου Δημητρίου, Αλεξανδρούπολη

Τηλ 25510 24222, 29888

Fax : 25510 80606

email :  gnomi@gnomionline.gr